nejhezčí den a pesimismus

27. června 2008 v 12:11 | Ealeron |  Deník, úvahy atd...
Chtěl bych vám povědět o včerejším dni, který mě opravdu překvapil a uvědomil jsem si pár věcí, které mě velice mrzí...

Jelikož bylo včera vysvědčení, šel jsem ráno na Ládví koupit nějakou hezkou kytku pro paní učielku. Upřímně jsem se ani nepodíval na název, takže vám neřeknu co to bylo za kytku :) Koupil jsem kytky tři a podle toho, co jsem viděl na váze, odkud jsem je bral, měly stát každá 25. Nechal jsem si k tomu dát ještě nějaké "zelené", které mi paní prodavačka nabídla. Čekal jsem tedy cenu tak kolem 90, jenže těch pár zelených stonků stálo nejspíš 45 korun, protože jsem musel zaplatit 120. Ale alespoň ta kytka byla hezká :)

Jaké budu mít vysvědčení, to už jsem věděl předem, takže mě to nijak nepřekvapilo, ale stejně jsem rád, že se mi takové hezké vysvědčení povedlo. Protože ani v primě jsem takové neměl :) Mám 3 dvojky, jsem spokojený.

Při cestě ze školy jsem byl pozván-nepozván do čajovny na takovou malou rozlučku. Myslím, že příště už nebudu váhat, jestli půjdu nebo ne. Sešlo se nás tam asi 10. V čaovně jsem byl teprve podruhé. Buďto mám smůlu nebo si vždycky vyberu čaj, který chutná jako horká voda s trochou aroma :( Vím, že to bude znít jako veliký prohřešek, ale příště si dám colu! ^^ Koupily se také dvě vodnice, ale to není nic pro mě. Někteří lidé říkají (ti, co to kouřejí), že to není nezdravé a někteří (ti, co to nekouří), že je to svinstvo. Nejspíš jedna takhle za čas nemůže stejně nějak uškodit, ale mám v sobě nějakou zábranu, nazval bych to boj vůle. Tu zábranu si vlastně vytvářím sám. Zkouším sílu své vůle, nutím se to nezkusit, stejně jakou kouření, drogy. U těch je to tedy lehčí, protože ty mě nelákají vůbec. Fuj. u té vodnice je to jiné. Nesmrdí jako cigarety, není návyková jako drogy, ale stejně se bez ní dá přežít. Uvidíme jak dlouho to vydržím :)

V každém případě to bylo skvělé, bavil jsem se, začínal jsem být šťastný. Možná pro některé z vás je chození do čajovny okbvyklé trávení večera. Pro mě ne. Nemám s kým tam chodit... Ano, jsem sám, nemám tu žádné přátelé, kteří by mě pozvali, ať s nimi jdu ven nebo někam do hospody... Tudíž trávím dny sám doma.. :( Svět je nespravedlivý... Jsem člověk, který by rád všem pomáhal, jsem mírumilovný, jsem citlivý, snažím se nacházet na lidech spíše dobré stránky, ale... nejsem také moc upovídaný (většinou), nijak extra zábavný (většinou)... A to jsou bohužel požadavky dnešní společnosti, nejen dnešní... Chápu to, samozřejmě musí být zábava, proto člověk jako já, nemá moc šanci...

Ale myslím, že jsem dobrý člověk... a je mi to k ničemu... v tom vidí mtu nespravedlnost světa... když vidím nějaké lidi, kteří třeba jsou nevěrní, k ostatním lidem hnusní, jak jsou obklopení přáteli, tak si říkám k čemu mi to je, že mám ty dobré vlastnosti... k čemu mi to je, že nekouřím, nepiju... k čemu mi to je , že mám dobré známky... když stejně jsem sám, holky mě nechtějí... a já bych tak rád... tak moc bych chtěl mít přátelé, s kterými bych mohl chodit ven... tak moc bych chtěl najít lásku, s kterou bych byl šťastný a které by nevadilo, že jem někdy tichý... Jsou to pro mě nejdůležitější věci a přesně to se mi vyhýbá obloukem... A já se tak bojím, že to potrvá i dál... příští rok skončím nejspíš s táborem a tím ztratím jeden svůj svět, už se s nimi nebudu vídat ani o prázdninách, budu si s nimi psát jednou za rok... a pak vyjdu školu a opustím druhý svět... bojím se, že skončím uplně sám a budu jen pracovat nebo budu doma...

Vidím, že jsem se z optimistické nálady dostal do sakra pesimistické :( nedivte se mi, trpím tím...

Abych to dovyprávěl... Opravdu to v té čajovně bylo skvělé... Pak jsme šli ještě do hospody na Palmovce, tam nás už šlo asi jen 8. Domluvili jsme se, že si zahrajem kulečník, s Tomášem a Jirkou. Holky po krátké době nakonec všechny odešly, protože musely domů. My jsme hráli. A přitom jsme si povídali... o věcech, s kterými mám většinou potíže je říkat takhle na živo. Tuším, proč jsem teď neměl problém. Jirka s Tomášem jsou kluci, s kterými se sice nějak extra nebavím ve škole, ale zároveň vím, že jsou výborní. Nejsou to žádní frajírci, mají problémy s holkami, stejně jako já, jak jsem se dozvěděl (tušil jsem to)... prostě byl to moc hezký rozhovor... bylo to nabitý i pesimismem, ale jak jsme při tom hráli, tak jsme se i bavili a smáli. Tento rozhovor jsme vedli až do konce.. Pak už odjeli autobusem...

A byl jsem zase sám a byl jsem šťastný... musím říct, že tento večer byl jeden z nejpříjemnějších večerů, co jsem zažil... Ale jak to tak bývá, uvědomil jsem si, že tohle se bude opakovat tak zase za půl roku, dokud mě někdo někam nepozve... zase na mě začala padat pochmurná nálada, ale přitom jsem se musel usmívat... Bojím se, že to štěstí teď zase na dlouhou dobu přestalo... Pro ty ostatní lidi to byl asi celkem normální večer, ale chtěl bych, aby to věděli, že jsem byl díky nim šťastný a že bych byl moc rád, kdyby mě zsae někam pozvali... Nejspíš jim to nedokážu říct... Uvidím, jestli se něco stane nebo to bude zsae pokračovat stejně jako doposud...
jako ta osamocená bouda...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nimwen Nimwen | E-mail | Web | 19. září 2008 v 19:04 | Reagovat

To je moc hezké... Článek, fotka i přirovnání... Víš, co? Tak pojd´ se mnou někdy do čajky. :-) Chodím tam celkem často, i když jsem tam chodívala víc. Přijde mi to jako to nejlepší místo na posezení s přáteli. A určitě vyberem nějaký dobrý čaj. :-) Třeba to chce jen silnější nálev... A nebo tomu přijít na chut´. Já před prvákem čaj nemusela a nikdy jsem v čajce nebyla, ale dík jedný kámošce jsem to absolutně změnila a jsem tomu velice ráda. Čaj je výborný a zdravý, čajovna je fajnová a příjemná. :-)

2 Ealeron Ealeron | 19. září 2008 v 23:33 | Reagovat

Určitě s tebou rád půjdu... A jestli najdeš čaj, který nebude chutnat jako aromatizovaná voda, tak mě možná přesvědčíš ^^ Ale v čajovně je opravdu moc hezká atmosféra, bude mi potěšením :)

3 Nimwen Nimwen | E-mail | Web | 20. září 2008 v 18:42 | Reagovat

Můžeš vyzkoušet některé arabské speciality... Třeba sahleb nebo masalu. Jsou to sice nečaje, ale za to rozhodně nechutnají jako aromatizovaná voda... Ale jsou zase dost zvláštní. Ale dobré.

4 Ealeron Ealeron | 20. září 2008 v 18:50 | Reagovat

Výběr nechám na tobě :)

5 Nim Nim | 20. září 2008 v 19:22 | Reagovat

A sakra... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama