Brigáda - 1. týden

7. července 2008 v 17:34 | Ealeron |  Deník, úvahy atd...
Jak jsem už psal, tyto prázdniny mě čeká dost práce a brigády. Určitě vás zajímá, k čemu chci tolik brigádničit (dokonce se i nabízím, že budu pracovat déle!). Důvod je prostý, už asi přes 2 roky šetřím na elektrickou kytaru :) Mám to tak na polovinu , za tyhle prázdniny bych měl vydělat něco okolo 10 000 a za předchozí 2 roky jsem nějak dalších 10 000 nastřádal. Mohlo být našetřeno i dřív, ale když se musí platit za různé koncerty, to je pak několik stovek sem, několik stovek tam a naráz jste o pár tisíc chudší :(.Určitě chcete vidět obrázek, jak by mohla ta nová kytary vypadat :)

Tak možná takhle :) Teď velice podporuji růst koruny vůči dolaru, protože si nejspíš kytaru pošlu přes kamaráda, který je v Americe a mělo by mě to vyjít asi o 7 tisíc levněji.


Teď tedy něco o té brigádě. Moji prarodiče jsou archeolozi, kteří v 50. letech pracovali na výzkumu v Bylanech, dnes velice známém nalezišti. Byli zde jak pravěcí, tak i středověcí lidé. Jelikož toho tedy tady bylo hodně, byla zde zbudována archeologická expedice, která sestává ze dvou dřevěnýh budov a několika plechových skladů.

Mí prarodiče tu strávili mnoho času, a proto se rozhodli, že koupí jeden dům ve vesnici, který je dodnes jejich a naše chata. Expedice stále funguje, je propojena s pobočkou archeologického ústavu v Kutné Hoře.

Vidím, že se dost motám :). Tak tedy, tento rok se provádí velký výzkum u Kolína, které se nejspíš stane opět obrovským nalezištěm. Byly zde nalezeny obrovské ***, jedny z největších, co kdy byly nalezeny. Jsou to obrovské soustředné kruhové příkopy. ten největší má asi 200 metrů v průměru, obrovské. Příkop měl čtyři brány, ze světových stran. Tyto *** nejspíš sloužily jako shromaždiště lidí z více osad, které se musely v okolí nacházet, protože jedna vesnice by nedokázaly vykopat takové obrovské příkopy a stejně by jim to k ničemu nejspíš nebylo :).

No... Prostě je tu strašně hodně nálezů :) A velká část se odváží právě do zmíněné expedice na zpracování.

A teď moje náplň práce. Nazývá se to plavení. Je to sud, do kterého se dá jemné síto a pouští se do něj koloběhem voda. Voda odtéká postupně do třech kádí, které jsou vždy o stupeň níž, než druhá.3 jsou asi jen proto, aby tam se tam vešlo více bahna :). Takže: z Kolína přivezou pytle hlíny, což jsou vzorky z různých oblastí. Já pytel rozvážu, vezmu 2 stejné cedulky, které tam jsou, zapíšu údaje z cedulky do sešitu. Hlínu vysypu do bedny a z ní to pak přendám postupně do osmilitrového kbelíku. Tím pak zjistím, kolik to bylo litrů (nebo chcete-li decimetrů krychlových) hlíny a zapíšu to také do sešitu. Kbelík pak přesypu do sudu s hlínou, hlína se rozpadá a protéká sítem dolů. Na sítu zůstanou různé šutry, mazanice, pazourky, prostě věci, které neplavou. Ty, které plavou (jako třeba uhlíky), se zachytí v malém sítu. Takhle proplavím všechnu hlínu z pytle, tak aby tam zbyly jen ty šutry atd. Jedno síto pak vysypu na víka krabic, aby uschlo. To se odváží, myslím, do Hory. A malé síto se přesype do novin a zabalí. to se posílá nějakému archeologovi do Plzně, který určuje stáří těch uhlíků.

To co bylo v tom malém sítu se ještě zapíše do sešitu.

To by tak byla asi náplň, kterou mám napsanou ve smlouvě. No a teď si představte, že ty sudy a kádě jsou samozřejmě venku. Bez stínu. A samozřejmě bylo asi 32 stupňů. Gumové rukavice jsme museli ponořit nejdřív pod vodu, protože jinak by nám sežehly pokožku, jak byly rozpálené :). Jediné štěstí bylo, že ten chlapík, s kterým jsem tak pracoval, měl rádio a měl zapnutý radio Beat! To se pak pracuje hned lépe :) Zvlášť, když měli nějakou náladu na Iron Maiden a hráli je aspoň šestkrát :)

V pátek pěkně pršelo, takže to jsem byl pak unitř a popisoval jsem střepy. To dostanete pytlíky se střepy, ty vysypete na ten pytlík. Nejdřív přetřete malé místo bílým lakem (ten celkem voněl), pak tuží napíšete číslo sáčku a pak to přetřete druhým lakem (tak to už byl tedy smrad! To prostě muselo být jedovaté! pak jsem si přečetl etiketu a samozřejmě se to mělo používat ve větraných prostorách a moc to nečichat :) Nicméně žiju, to je pozitivní zpráva :D)

o víkendu jsem byl pak pracoval jen dopoledne a sám. A jaké to štěstí, že byl zrovna na beatu víkend Hard and Heavy! :) Začít práci s písničkou od Dragonforce, no to je prostě krása, to vás našlápne na zbytek dne :)


Tak tedy za těch 9 dní jsem zvládl 62 a půl hodin (5 devítihodinovek za sebou). :)A teď mě čeká Masters of rock! :) a pak zase brigáda.

Panejo, to jsem se rozepsal. :) tak si zatím užívejte prázdnin :)
ps. Můj nový rekord v Icy tower konečně přesáhl 50 tisíc!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 El.len, Pája :D nevim jak se podepsat :D El.len, Pája :D nevim jak se podepsat :D | 7. července 2008 v 18:39 | Reagovat

Mmm ta kytara vypadá pěkně. Taky sem si říkala, že začnu na nějakou šetřit, ale nakonec šetřim na foťák :D A ta tvoje práce musela být zajímavá (teda alespoň se tváří zajímavě). Rozhodně lepší než sběr višní, co čeká mě :) A vůbec netušim co mě to popadlo... jsem zatvrzelý komentářoNEpsavec :P

Tak... užij si ten fest :)

2 Stratokumulus Stratokumulus | 7. července 2008 v 19:10 | Reagovat

tak ty aspoň ty třešně budeš moci jíst. to já s hlínou nepochodím :( :)

Tak to jsem poctěn, že zrovna můj článek tě zlomil :D

Děkuji :)

3 Ealeron/Stratokumulus Ealeron/Stratokumulus | 18. září 2008 v 15:47 | Reagovat

Tak teď jsem si všiml těch zahvězdičkovaných slov :) když jsem to psal, tak jsem si nemohl vzpomenout a chtěl jsem to tam dopsat pak, ale zapomněl jsem . Tak ty slova jsou rondely :)

4 Nimwen Nimwen | E-mail | Web | 19. září 2008 v 19:14 | Reagovat

Rondely... To už jsem slyšela. :-) Dokonalá brigáda, opravdu! :-) Asi ses pořádně namakal, co... Taky bych potřebovala pořádný peníze... Ne na kytaru, ale je to taky od k... Na katanu. :-)

5 Ealeron Ealeron | 19. září 2008 v 23:39 | Reagovat

A kolik taková katana stojí? :)

6 Nimwen Nimwen | 20. září 2008 v 18:46 | Reagovat

Tak, patnáct tisíc minimálně... Spíš víc. Ale možná by se dala sehnat nějaká z filmů za méně...

7 Ealeron Ealeron | 20. září 2008 v 19:23 | Reagovat

Mno... to je hodně... :(

8 Nimwen Nimwen | 22. září 2008 v 15:50 | Reagovat

To mi povídej... A s mou schopností šetřit... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama