Prázdniny, Morava

8. září 2008 v 22:10 | Ealeron |  Deník, úvahy atd...
Myslím, že bych měl aspoň ve zkratce popsat mé letošní prázdniny. Nějak velkou chuť jsem pořád nenašel, ale musím to aspoň zkusit. Ale opravdu jen ve zkratce.
Co stojí za zmínku je určitě festival Masters of rock, na který jsem už druhý rok zavítal. Objevil jsem pár skvělých nových skupin, poslechl si skupiny, kvuli kterým jsem přijel a jsem opravdu spokojen. Až na pár "maličkostí"... Kdo to čte a zná mě, tak už určitě tuší, že to bude zase proklatá samota, která se v pozdní noci měnila do deprese, bohužel až pláče. Konečně jsem pochopil, proč se s tolika lidma nedokážu, aspoň z počátku vůbec bavit. Já se totiž nedokážu bavit s dospělými (lidmi, kteří vypadají starší)... Vůbec bych se jim asi nedokázal svěřit, ale o to ani tak nejde... Nedokážu se s imi bavit ani normálně, bojím se projevovat... Tuším, co za tím je, nejspíš se bojím, že bych se nějak ztrapnil a oni by mě měli za dítě. Vím, že to zní divně, vždyť dítě jsem... ale jinak si to neumím vysvětlit, prostě mám přirozenou zábranu v takových rozhovorech. Až na konci jsem si celkem dlouho s jedním klukem povídal, ale tomu bylo 18, to je prostě něco jiného... Můžu jen doufat v to, že až budu starší, tak to půjde líp... No, to by bylo zase trochu přemýšlení, teď něco veselejšího, skočíme na letošní skupiny :) A čím jiným začít, než veselými "lesními lidmi" Korpiklaani:
No opravdu koncert byl výborný, člověk se přitom výýýborně baví, prostě paráda :)
Dále z prvního dne byla opravdu výborná Avantasia v čele s Tobiasem Samettem z Edguy a hosty jako Kai Hansen, Jorn Lande, prostě metalová opera jak má být a představení opravdu skvělé, příjemný poslech
Pak byla ještě super Sirenia, naopak mě nenadchli velikáni Def Leppard a protibushovský Ministry.
2. den: tak třeba The sorrow, rakušáci, metalcore jak má být, ale po pár písničkách už to začínalo být trochu stejné.
a pak pro mě první skupina kvuli které jsem tam jel: Annihilator, thrashoé legendy. Dal bych sem video, ale to by na vás bylo asi moc tvrdé, pomalejší bych tam moc nenašel :) Paráda, skvělý koncert, Jeff waters je výborný a zpěvák byl taky skvělý!
A poslední skupina přišla Moonspell.... no proboha!! dokonalost sama, taková atmosféra!!! tak temnou, dokonalou a nádhernou atmosféru jsem nikdy v životě neviděl! :) Protugalská skupina, v čele s Fernandem Ribeirem, dokonalým temným králem :) První video je pomalá písnička s normálním hlasem, aby jste to mohli poslouchat i vy :) ale tam není tak dobrá atmosféra, proo druhé video je sice deathmetalový nářez, ale prostě i vy z toho snad musíte cítit a vidět tu dokonalou upíří atmosféru :).
3. den: Super-Stormwarrior, Brainstorm (power metal obě) a pak Arakaini s filharmonií, to byl také super zážitek, česká legenda :)
Další super zážitek jsem očekával od Amon Amarth, vikingů ze švédska, ale bohužel.. nevím pro, ale vůbec mě nenadchli, i když spoustu ostatních ano. a na konci začalo pršet a nad podiem se blýskalo, prostě vikingská krásná atmosféra ale prostě nic moc... A jelikož začalo pršet opravdu hodně, šel jsem spát a přišel jsem o Apocalypticu a My dying bride a dost toho lituji :(
4. den: Bloodbound byli super. Pak Volbeat další super legrácka, krásně jsem se bavil, metalovýc rock n roll :)
A pak Gotthard, opět jedni z nejlepších na festu, možná i nejlepší :) Normální nahrávky se mi nějak extra nelíbí, ale prostě naživo to bylo opravdu dokonalé :)
Sonata arctica, to bylo také super, čekal jsem i o trochu více, ale dobré. Zpěvák si skvěle poradil s výpakem techniky a sám odzpíval písničku bez ostatních nástrojů, vborné :)
A nakonec další jedna z nejlepších skupin a to Within Temptation, opravdu jsem to nečekal, ale bylo to dokonalé :) Zpěvačka má úžasný hlas. Tahle písnička byla opravdu nádherná.
Tak to by bylo festival. :) Pak jsem šel 19.7. na další koncert a to do Chrámu sv. barbory v Kutné Hoře (máme tam chatu) na varhanní koncert. Ano, klasika :) mám rád klasiku. Program: Bach, Mozart, Liszt, Franck, Widor. Moc hezké to bylo, varhany mají krásný zvuk, zvlášť ve chrámu. Filmový skladatel Moricone kradl i u Francka :)
Pak další hezký zážitek byla návštěva národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. To je tak nádherný pocit, přejet rukou koni po čumáku, je to opravdu zvláštní :) Moc se mi to líbilo, až mě to překvapilo :)
Pak je tu samozřejmě největší koncert roku - Iron Maiden :) No co dodat, dokonalost sama, stačilo je jen vidět :) 35 tisíc lidí, já tak 20 metrů od podia, dost místa, prostě skvělé a hlavně tak posledních 6 písniček byla dokonalost, to jsem si opravdu užíval a pařil jsem jako blázen :D . Bohužel už bez vlasů :( :) To jetě nejspíš nevíte, že jsem ostříhaný :( :)
A nakonec jsem byl samozřejmě na táboře :) Legrace byla, etapovka povedená. bohužel jsem měl někdy pocit (celkem i oprávněný) jakéhosi odloučení...
Zbytek prázdnin jsem brigádničil a vydělával peníze na kytaru, kterou už bych snad měl mít konečně někdy na konci září :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mája Mája | 10. září 2008 v 19:28 | Reagovat

takový prázdniny bych brala.. zvlášť fesťák a koncert Irona... :o/ Njn snad někdyy příště..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama