Úvaha o Ježíšovi

10. listopadu 2008 v 21:59 | Ealeron |  Deník, úvahy atd...
Úvaha o Ježíšovi

Úvahu o Ježíšovi by nedokázal lehce napsat nejspíš ani někdo, kdo se zabývá teologií. Natož pak já, který si v rychlosti tří dnů přečetl 4 evangelia, abych se o něm dozvěděl aspoň to nejpodstatnější. Proto v této úvaze budu psát jen o několika věcech, kterých jsem si v průběhu čtení povšiml a které mě zaujaly.
Základní otázka je, jestli Ježíš vůbec existoval. Snad nikdy nebyl nalezen důkaz, který by jeho život opravdu potvrzoval. Ani turínské plátno nemůžeme považovat za přesný důkaz, jelikož mohlo patřit komukoli. Pro víru je to ale vlastně dobře, že důkaz neexistuje, protože i v tom spočívá křesťanská víra, věřit v jeho existenci. Já věřím, že Ježíš existoval, avšak, jak už to tak bývá, jeho život byl v bibli nejspíše velice "zpestřen" a trochu přimyšlen, tak, aby odpovídal ideálu syna Boha, spasitele. Ideálu, kterýžto má fungovat jako morální vůdce a učitel, ideálu, který je takový mezistupeň od člověka k Bohu a k věčnému životu.
Teď tedy k věcem, kterých jsem si všiml v bibli.
Jedna věta v bibli praví: "Člověk má milovat bližního svého stejně jako sebe." Další úryvek pak praví: "Kdo miluje svůj život, ztratí jej. Kdo nenávidí svůj život v tomto světě, uchrání jej pro život věčný." Věřím, že to není tak jednoduché, ale na první pohled je v tom vidět určitý rozpor a nesmysl. Jestli má člověk nenávidět svůj život, tím pádem i sebe (Člověk přece nemůže nenávidět svůj život a přitom milovat sebe, když i on si svůj život z části vede.), jak pak může někoho milovat? A jestli má člověk nenávidět svůj život, nemá snad chtít lásku? Vždyť láska je jeden ze sloupů křesťanství. Má tedy člověk v tomto životě lásku odmítat a věřit, že věčný život bude ještě lepší než láska? Jestli toto po nás Bůh chce, tak to radši shořím v pekle, protože pochybuji, že je něco krásnějšího než láska, které člověk propadne. Jak jsem ale psal, určitě to takhle jednouché není. Avšak bible by měla být sepsána tak, aby se v ní takové odporující si momenty nevyskytovaly, případně by měly být dobře vysvětleny. Protože pak jedna věta dokáže popřít základy.
Teď další věc. Všiml jsem si, že Bible rozlišuje jen dva typy lidí. První je ten typ člověka, který věří v Boha a Ježíše, ten, který dosáhne věčného života, tedy ten dobrý typ. A druhý je ten typ člověka, který nevěří v Boha, tedy ten zlý. V tomto typu jsou vždy lidi, kteří se buď klaní modlám a žijí neřestným životem, a nebo ti, kteří sice věří v Boha, ale nevěří v Ježíše a co nejvíce mu škodí. Všiml jsem si jen dvou postav, kteří se tomuto vymykají (určitě jich bude víc). Jeden z nich je Pilát pontský, který sice v Ježíše nevěří, ale od Židů, kteří Ježíše chtějí ukřižovat, se distancuje. Ježíše sice pošle na smrt, ale až poté, co nabídne vydat jiného vězně, který by si to zasloužil. Avšak musí se podrobit vůli lidu. V Bibli není psáno, že by provedl zlý skutek a je to i logické. Druhý z nich je Jidáš Iškariotský, který je nejdříve celý život ten dobrý typ a pak najednou z ničeho nic pro ubohých třicet stříbrných zradí Ježíše a tím odmítne věčný život. A pak toho najednou zase lituje a spáchá sebevraždu. Myslím, že v nějakém evangeliu se píše, že do Jidáše vstoupil ďábel. Máme tu tedy dvě varianty. První je naprosto nelogická a nedává smysl. V případě druhé by za to Jidáš tedy nemohl, protože ďábla přemoci nemůže. Tím pádem by neměl být brán jako zrádce největšího kalibru, i když je tak církví vždy brán.
Závěr: Nikdy jsem v Boha ani Ježíše nevěřil, dokonce jsem jednu dobu byl i ostře proti křesťanství. Avšak po přečtení Bible poznávám, že to lidé dělali z křesťanství to, co někdy bylo. Kdyby se všichni lidé chovali, tak jak si to přeje Bůh, bylo by to na světě moc dobré. Ale toho se nikdy nedočkáme, všichni to dobře víme. Věřit musí být krásné. Mít se za co uchytit, když se naše duše trápí, čerpat sílu z víry a říct si, že nás Bůh jen zkouší. Že ve věčném životě nás čeká spravedlivá odměna. Ale mé nynější štěstí bych nevyměnil ani za věčný život.
Doufám, že někdo napíše do komentářů své názory :-) Protože jak píšu na začátku, opravdu toho moc nevím a bud rád, když mě někdo poučí :-)
A jedna novinka: Po dlouhém čekání na novou elektrickou kytaru Jackson jsem se rozhodl, že si objednám jinou, levnější, s většími možnosti zvuku, i když ne tak hezkou :-) Zde máte obrázek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hwi Hwi | 11. listopadu 2008 v 8:38 | Reagovat

Tak... Rozhodně zajímavá úvaha. Já jsem věřící, a jak tady správně píšeš, dává mi to opravdu hodně - především sílu a vědomí, že mě někdo miluje i přesto jaká jsem.  Na druhou stranu je pravda, že Bible si hodně protiřečí a je skutečně těžké řídit se podle ní. Bůh ale říká, že i kdybychom zhřešili nějakým hrozným způsobem, když v něj budeme věřit a budeme svých činů litovat, odpustí nám a daruje věčný život. Z toho čiší jeho láska a milosrdenství, je to jeden z důvodů, proč v něj věřím. Ovšem je tady problém, proč někteří nevěřící křestanství jako takové zavrhují - církev. Ta z něj udělala to, co z něj je a co s opravdovou vírou v Boha nemá nic společného... Já si myslím, že na to být dobrou křesťankou nepotřebuju chodit každou neděli do kostela - i když by to bylo samozřejmě dobré - a ortodoxně dodržovat podobné věci... Řekla bych že stačí hlavně věřit, hluboce věřit a aspoň trochu se snažit být bez hříchu jako Ježíš, i když to prakticky není možné... :-)

2 Nimwen Nimwen | 11. listopadu 2008 v 16:45 | Reagovat

Já sice věřící nejsem, ale věřím, že víra může lidem dát hodně a hodně pomoct. Jinak taky souhlasím s názorem Hwi na církev a víru jako takovou.

Úvaha je to moc pěkná, hezky ses toho zhostil. Vážně nevím, co bych na to psala já, ale mě většinou nepomáhá o tom dlouze přemýšlet. Prostě si řeknu - tak a ted´ to napíšu, vezmu si papír a propisku a většinou ze mě něco vypadne... Jen takové mé věci za něco stojí. Každopádně stejně jsem ráda, že jsem nic podobného nikdy psát nemusela. :-) Výklad některého z přikázání se mi líbil víc. Ted´ jsem ale zjistila, co všechno musím znát z Bible k maturitě... No, je to vlastně skoro všechno, i když Placháczech tvrdí, že ne. Takže bys byl moc hodný, kdybys mi trochu povyprávěl, co ses dočetl. Znám hlavně Starý zákon a o životě Ježíše toho zas tak moc nevím. :-)

3 žvejka žvejka | Web | 11. listopadu 2008 v 21:43 | Reagovat

Souhlasím s holkama... také věřící nejsem...nebo-li ne v "křesťanského" boha, ale věřím v lidské hodnoty a  vpřírodu...

Jinak, mám problém..něják se mi seká tvůj blog..nvm, čím to je... :( a štve mě to..

4 Ealeron Ealeron | 11. listopadu 2008 v 21:50 | Reagovat

Hwi: Máš pravdu. Chtěl jsem napsat i o tom, ale už jsem měl povinnou stránku a nebyl čas. A je pravda, že lidi berou církev a víru jako to samé. O současné církvi toho tedy moc nevím, přeci jen do současného dění už moc nezasahuje, ale to, co z ní bylo ve středověku byla opravdu hrůza, např. odpustky. Že to těm lidem nedošlo, že chce církev jen zbohatnout. A že jim nedošlo, že bohatá církev moc dokromady s pokorou nejde... Ale zase když vezmem některé představitele církve, jako třeba Jana Pavla II...

Určitě máš pravdu, že důležitá je ta víra a ne slepé dodržování "příkazů"..A to platí pro jakoukoliv víru. Já jsem nevěřící, ale také se snažím být tak trochu jako Ježíš. Hlavní je najít si na tom to dobré a toho se držet.

Nim: Já jsme si jen na začátku vypsal pár věcí, kterých jsem si všiml a o těch jsem pak psal. Třeba ty dva výroky, které si protiřečí, pak o zlých a hodných lidech. Takže jsem o tom přemýšlel jen v tu chvilku.

No nevím, jestli já mohu vyprávět o Ježíšovi, možná by bylo lepší, kdyby sis přečetla aspoň jedno Evangelium ;-) A kdyžtak jestli půjdem někam v pátek, tak se ptej, co tě bude zajímat :)

5 Ealeron Ealeron | 11. listopadu 2008 v 22:26 | Reagovat

Žvejka: seká? jako, že se nenačítá? nebo je pomalý?

6 Žvejka Žvejka | 12. listopadu 2008 v 14:27 | Reagovat

nenačítá..tuším, že je to mým pc.. teď jsem na školním a je to v pohodě.... ale u mě se mi vůbec půlka tvého blogu nenačte....

7 Ealeron Ealeron | 12. listopadu 2008 v 17:49 | Reagovat

Tak to bohužel nevím, čím to je :(

8 Sir Storm Sir Storm | 12. listopadu 2008 v 20:57 | Reagovat

Jak říká Bible, "Nestydím se za evangelium, je to moc Boží pro každého kdo věří..." tudíž chci se připojit k výpovědi Hwi a říci že jsem také křesťanem. Docela mně zaskočilo, když jsem přišel poprvé na tvoje stránky, Ealerone, a najednou vidím, Úvaha o Ježíšovi... S některými tvými názory souhlasím, s jinými ne. To už bude asi tím že jsme rasa humanoidní a dle mého silného přesvědčení, dílem Božím... Ale jednu věc musím okomentovat. Věř mi, že to co bude v nebi, se nebude rovnat s tím, co máme na zemi... A k tomu patří i láska. Neříkám že v nebi nebude láska. Je psáno Bůh je láska. Tudíž by byla blbost aby v nebi lásky nebylo... Jen to jsem měl potřebu okomentovat....

Já osobně byz i klidně za jakoukoliv cenu nechtěl jít do pekla. "Tam bude kvílení a skřípot zubů... " je psáno v Bibli. A nejen to. Pochopíte to, že uvnitř toho nejhoršího místa budeme navěky? Navěky... Člověk ani neví, co pod tím pojmem si má představit. Já radši si vyberu cestu klikatou, ale která končí u Boha. U věčné lásky. Kdosi by řekl že absolutní utopie neexistuje. Tady na zemi ne. Opravdu neexistuje... Tam kde je satan, tam utopie být nemůže...

Promiň za můj přehnaně dlouhý komment, ale když už, tak už :-) ... A docela se divím, že na to, kolik ti je(já jsem o rok mladší :-)) máš docela zdravé názory a nechoveš se jako většína puberťáků :-) ... Ber to ajko kompliment :-)... Málo je takových, kteří se tak umějí chovat...

9 Ealeron Ealeron | 12. listopadu 2008 v 22:15 | Reagovat

Sir Storm: Chápu, že ty jako křesťan, věřící v Boha, čekáš věčný život a ráj a spasení. Já ale v Boha a nebe nevěřím. Věřím v evoluci a náhodu, ze které se vyvinul život. A proto nevěřím, že mě po životě ještě něco čeká. A věřím, že láska (v tomto světě) je to nejsilnější a nejkrásnější ze všeho. :-)

Teď k druhé věci. Jestli je Bůh spravedlivý, tak by měl "brát" do nebe i lidi, kteří v něj nevěří, ale chovají se spravedlivě, milosrdně a čestně. To je přeci to nejdůležitější. Ne víra, ale chování. Aspoň pro mě. A když se nad tím zamyslíš, musíš uznat, že mám pravdu. Já se snažím chovat čestně, snažím se všem pomáhat... A přeci, měl bych se dostat do pekla (jestli opravdu nějaké je) a trpět, jen kvuli tomu, že nevěřím v Boha?

Za dlouhý komentář se neomlouvej, jsem rád za všechny komentáře a zvlášť takovéhle :)

Dobře, beru to jako kompliment :-) Snažím se o věcech přemýšlet, ne jen přebírat  názory. Nejdůležitější je koukat se na věci ze všech stran.

10 Sir Storm Sir Storm | 13. listopadu 2008 v 18:50 | Reagovat

Ealeron : Víš proč já v evoluci nevěřím? ... Podívej se na vše kolem... I na samotného člověka... Nikdo mi nenamluví, že něco tak geniálního, jako je lidský mozek, se vytvořilo jen tak náhodou tím přírodním výběrem... :-) ... Opravdu na tohle bych nikdy nikomu neskočil. :-)

Bůh potřebuje důkaz, že o něj opravdu stojíš... Proto se nedostane každý do nebe... A přitom je to tak lehké, mít stoprocentní jistotu, že až umřu, čeká na mně něco lepšího. Stačí jen udělat ten první kruček za Ježíšem a on mi pak podá svoji ruku a povede mně dál... Víš, já vím že mi nebudeš věřit. Docela si i umím představit tvoji reakci. Ale ať už si o mně myslíš cokoliv, já věřím v to, že Ježíš Kristus zemřel za moje viny, a že jeho obětí jsem spasen. Opravdu je mi líto těch, kteří tuto pravdu neznají. :-(... A co se týče toho chování, pravdivé je přísloví "Nikdo není dokonalý" ... Kdyby někdo řekl, že za celý život neudělal nějakou chybu, nebo zlou věc nevěřil bych mu. A to ani kdyby to řekl křesťan. Mnoho lidí si myslí, že křesťani jsou divní a uzavření lidé, kteří prostě žijí v nějaké svojí komunitě a věří si tam v nejakého Boha. Ale to není pravda. (samozřejmě nechci říct že si to myslíš ty :-)) Křesťani jsou úplně normální lidé, kteří mají akorát jednu věc, kterou dle mého přesvědčení nekřesťani nemají... A tím je jistota. Jistota toho, že někdo vždy stojí zamnou a když potřebuji pomoc, můžu se o něj vždy opřít... Ježíš není představa. Ježíš je ta jistota. Věř nebo ne, je to tak. Přece život zde na zemi musí mít nějaký smysl. To bychom žili jen tak pro nic za nic. Jen tak z nudy... A to by bylo hrozné... :-( ...

11 Ealeron Ealeron | 13. listopadu 2008 v 20:16 | Reagovat

Sir storm: A v tohle já právě věřím. Náhoda dělá divy :-)

Proč bych ti neměl věřit? Já ti věřím a dokonce ti i docela závidím. Jak píšu v úvaze, věřit musí být krásné.

"Nikdo není dokonalý", to je samozřejmě pravda. A v tom případě je důležité svých špatných činů litovat a opět není hlavní věřit v Boha. :-)

To si opravdu nemyslím. Vždyť snad jen u nás je tak málo věřících. V ostatních zemích je snad i věřících převaha (tím myslím křesťany v křesťanských zemích) nad ateisty (ale to si možná vymýšlím). Tak jak by mohli žít v uzavřené komunitě? :) Velké množství (asi i většina) významných osobností (tím myslím ty, co něco dokázali, ne celebrity) jsou a byli věřící.

Počkat, ale stejnou jistotu mají i věřící jiných náboženství, ne jen toho křesťanského. :)

A teď o tom jestli má život nějaký smysl. I když ti to asi přijde tristní, já si mysím, že život nemá moc velký smysl ve vztahu k světu a naprosto žádný smysl k celému vesmíru. Jen hrstce "vyvolených" se podaří dokázat něco, čím se stanou nesmrtelní. A to je pořád jen ve vztahu ke světu. Ale to je naprosté nic oproti většině lidí, na které si nikdo nevzpomene. A život takových lidí  ve vztahu ke světu smysl nemá. Avšak ty lidi mohli být za svého života šťastní, i když se o tom už neví. A jejich smysl spočíval v tom, že třeba někoho milovali nebo že někomu zachránili život atd.

Znovu opakuji, že ti docela závidím. Protože i mě přijde smutný tento pohled na smysl života. Já bych chtěl věřit, avšak minimálně teď to určitě nedokážu. A doufám, že to ani nebudu potřebovat...

12 Hwi Hwi | 13. listopadu 2008 v 20:53 | Reagovat

Sir Storm: Přesně tak... Souhlasím. :-)

13 Nimwen Nimwen | 13. listopadu 2008 v 21:58 | Reagovat

Smysl života... Já ho vidím v tom dělat dobré skutky... Zlepšovat svět kolem sebe, pomáhat ostatním... Nezavírat oči před nespravedlnostmi. Nejspíš tím nezměním svět, nezapíšu se do dějin, ale mě to stačí. Vědět, že jsem něčemu nebo někomu užitečná. Že někomu pomáhám. Ano, v tom vidím smysl života. Není hezčího pocitu, než pomoci příteli, který je v opravdové životní nouzi a těšit se z jeho následného štěstí... Možná to někomu bude připadat jako rouhání, ale to je pro mne nebe. Křest´anskou víru neodsuzuji ani nezamítám, stejně tak žádnou jinou, ale nejvíce sympatizuji s buddhismem. Zvláště se zen-buddhismem. A to ne jen pro to, že jsem se zamilovala do Japonska. Myšlenky Buddhy mi přijdou dokonalé. I když na druhou stranu bych tolik neodsuzovala život  na tomto světě... Tělo podle mne není hrobem duše, pokud se za života o tu duši pečuje. Svět je jistě plný bolesti a utrpení, ale i radosti a štěstí. Jen na to nesmíme zapomínat a těm, kteří štěstí či radost z nějakého důvodu nemají, musíme pomáhat a zmírňovat tak jejich bolest.

14 Sir Storm Sir Storm | 14. listopadu 2008 v 14:45 | Reagovat

Víte, ... Mám takovou otázku... Ealerione... Kdy říkáš, že mi závidíš, proč to taky nezkusíš?... Je to lehké a nestojí to nic... Můžeš zustat stejný, ale přesto tě to změní... V tom spočívá to úžasné ve víře v jediného Boha, jehož jméno, je dle mého přesvědčení, Hospodin... Opravdu jen to skusit... Já sám cítím, že Ježíš je opravdu skutečný ... Víte, jedna moje kámoška věří, že jestli nepošle takovou tu zprávu typu : "Jestli tohle nepošleš, do dvou dní zemřeš." tak se jí to opravdu stane. A já se jí ptal : "Takové blbosti věříš a v živého Ježíše ne?" a ona mi neuměla odpovědět............ Je mi fakt líto těch, kteří nedostanou/nedostali šanci aby mohli uvěřit :-( :-(... Ale více mi je líto těch, kteří tuto šanci dostali/dostanou a stejně ji odmítnou :-( ... Já sám bych si nedovedl představit můj život bez Ježíše... Je mým vším...

15 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 14. listopadu 2008 v 15:22 | Reagovat

Velmi zajimavý článek...Ealerone, víš na světě není nic vetšího než láska....Ale tys nepoznal celou lásku...BŮH JE LÁSKA...ikdyž miluješ svou hloku je to láska kterou Bůh dal...Bůh dal člověku lásku...Co se týče té bile , chápu tě ,Bible vypadá že si protiřeči jenže když se na to líp podíváš uvidíš , že když se píše o miluj bližního svého jako sám sebe,j e to přesně jak píše ... vím to. měla jsem dobu co jsem se nenáviděla a proto jsem nemohla nikoho milovat n všech jsem hledala chybu a nedokázala jsem je vystat. a co se týče toho kdo miluje svůj žitot stratí je... jedná se o to že kdyžmiluješ věci toho to života když ti jsou dražší než on nemůžeš sním žít věčně a to je logcké né??(eli ne pisni klidně e-mail) a tak to je ze vším nemůžeš to vyrvat z kontextu.. já Bibli přečetla mnoho krát a vidím to jako skladačku kde vše do sebe zapadá...Chápu že vjeřiš evoluci .. lje to jednodušší ... ale esli vidíš nepřesnosti v Bibli tak si chudák protože eveloce ma také mezery . že by v každé mohl náhodně vzniknout další vesmír=0) A že Bůh může vzít do nebe každého jestli je spravedlivý?? Bůh je svatý... je to jako kdybys chtěl nalít žíravinu na oblečení ..vyžýere ti to díru a je po oblečení...ale když oblečení "potřeš" ochranou vrstvou odolá...Ochranná vrstva=Ježíšiva krev...obrazně samozdřejmě =0)pokud ty ji nepříjmeš , podlehneš... Bůh ti dal svobodnou vůli se rozhodnout....Ale tuš stejně asi vedu zbytečné řeči to by chtělo pokecet např na icq (230-997-880) Ale eče 1 věc Ty se dívaš co ti Bůh nabízi ...a ne co ty jemu.. nenabíziš nic, nic neudělá.. nabídneš mu život? rozhojního ..lásku? zvětší ji ..je to na tobě já tě nenutím... jen vím kdyby ne on už tu nejsem.....a že peklo je vím... možná jsem tam nebyla  ale byla jsem mu blízko....Kéž otevřeš sv=é oči a uvidíš realitu....a napiš bo to tuje kapku zmatene .. málo času ...můžem si no tom víc poikecat...

16 Ealeron Ealeron | 14. listopadu 2008 v 15:32 | Reagovat

Já teď ale prostě věřit v Ježíše nedokážu. A ani to teď nepotřebuji. Nedokážu věřit  v to, co Ježíš udělal a už vůbec ne v Boha a Starý zákon, když mi to často přijde jako nějaká pohádka. Když si teď řeknu, budu věřit v Boha a Ježíše, tak to prostě nebude platné...

Já bych měl jednu otázku na tebe, která mě napadla až teď a nikdy jsem o ní nepřemýšlel... Jak mi vysvětlíš vědecky dokázané období před člověkem? Dinosaury? Jaké na tohle mají křesťani vlasně vysvětlení? I tohle jsou věci, proč v Boha nevěřím. Vypadá to, že ti, kdo psali bibli prostě o dinosaurech nic nevěděli a vůbec s nimi nepočítali. Bohovi přeci musí být jasné, že takové věci naprosto zpochybňují jeho existenci a tak by měl něco udělat, aby dokázal, že opravdu je. Jak mám věřit v Boha, když jsou takovéhle důkazy, které Bibli popírají? i Bůh by měl udělat něco pro to, aby v něho lidé věřili i v této době, jestli to chce. To je pak lehké jen tak lidi poslat do pekla...

17 Hwi Hwi | 14. listopadu 2008 v 15:56 | Reagovat

Já si třeba myslím, že i to se dá vysvětlit. Je psáno, že Bůh stvořil svět v sedmi dnech. Ale co je sedm dnů, pro někoho tak velkého? Jeden den se pro Boha může stát milionem let... A co se týče dinosaurů a jim podobným, Bůh jistě věděl proč je svořit... Jen nepovažoval za důležité, zmínit se o tom v Bibli. Tak to vidím já... :-)

18 Sir Storm Sir Storm | 15. listopadu 2008 v 8:06 | Reagovat

V Bibli se píše, že Bůh stvořil různorodé tvorstvo... Myslím, že tím myslel i dinosaury... A také sdílím názor Hwi... Bible říká, že jeden den, byl jako milion let, a milion let jako jeden den... Já sám to moc nechápu, ale jsem si jist, že až budu tam nahoře u Pána, pochopím to...

19 Ealeron Ealeron | 15. listopadu 2008 v 10:09 | Reagovat

Dobře, tak by to mohlo být :-) Jen jsem si moc neuměl představit, jak Noe bere do archy od každého druhu pár dinosaurů :-) :-D

20 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 10:28 | Reagovat

jo ale jak říkam pro Boha neni nic nemožné =0) to mi vjeř vím z vlastní skušenosti....kdybych některým lidem  řekla co se mi stalo .. mají mě za lháře nebo sem v blázinci ....=0)    PS.Bůh věděl jak má byt velka  archa aby se tam všichni vlezli....=0)

21 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 10:38 | Reagovat

jo e eště něco... že dinosauři byli je v bibli napsáno...prvně jsou možná zmínění jako netvoři...1.Mojžíšova(genesis) 1,21  ....pak je řeč o behemotovi a livjatánovi Job 40,15 a 25. vše v Bibli najdeš . Bůh stvořil dinoisaury .. vždyť byla nalezena stopa lidská a vedle ní dinosauří....Proto věřím Bibli, protože  evoluce tvrdí že dinosauři žili před člověkem a pak né.

PS.Evoluce se mi zdá jako větší pohádka...=0)

22 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 12:46 | Reagovat

jo a v Jobovi toho je ještě víc v 41 kapitole

23 chANNAch chANNAch | Web | 20. listopadu 2008 v 13:34 | Reagovat

Ahoj! Konečně nějaký křesťan na netu! Jsem taky křesťanka. Už jsem byla pokřetěná. Můj oten je farář ECM. Mimochodem, jsem nejkámoška Hwi! Mám na tebe pár otázek: Jak dlouho všříš? Kolik ti je? Jak se doopravdy jmenuješ?

S Hwi jsme dostali nápad udělat web pro křesťany i nekřesťany. Taková internetová evangelizace! Co říkáš? Ježíš nám říkal, abychom šli ebangelizovat a získali co nejvíc ryb! Proto jsme tady! Tak napiš bratře...

Anika

24 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 23:07 | Reagovat

bylo to na mě nebo na našeho bratra sira storma? esli na mě tak mi je 16 v jerim asi 4 roky...inak sir storm je můj dobrý kamos...

25 chANNAch chANNAch | Web | 22. listopadu 2008 v 14:28 | Reagovat

Bělo, do kostela se codí pro kázání. Zkrze boží slovo k tobě bůh mluví! Třeba včera jsem byla v majáku ECM (středisko volnéo času pro křesťany ale i děti z iluce ) a bylo slovíčko o pomluvách. MOc to změnilo můj pohle na sílu slova a pomluvi. Pomlouvání je hřích. A to mě neznáte, pomlouvm častěji ne se modlím. Je těžké někoho nepomlouvat, ale Jakub říká ( v Bibli ) že pokud neovládneme svůj jazyk ( a to ani ez Boha nejde! ) svatý duch se zarmoutí a nás bude bole srdce. Mě se to tak dotklo!Proto by se mělo chodit do společenství ( ať už jsou to skupinky křesťnů nebo kostel ) a poslouchat kázání a mluvit o tom s ostatími. Bez toho to nejde!

Ealerone: Posím, chtěla bych se stebou zkontaktovat a promluvit si. icq: 369 231 575. Hmmmmm Jsi pokřťen?

26 Hwi Hwi | 22. listopadu 2008 v 14:54 | Reagovat

hANNAch: Ani, Ealeron neni křesťan... Pleteš si ho se Sirem Stormem... Sáfra, celé je to pomotané. :D

27 Ealeron Ealeron | 22. listopadu 2008 v 16:39 | Reagovat

chANNAch: Proč by nemělo jít bez Boha ovládnout svůj jazyk? Mně to jde. Nepomlouvám lidi,  a když kolem mě někdo někoho pomlouvá, tak se většinou debaty nezúčastňuji a jen poslouchám. Nemyslete si, že jen křesťani můžou být dobří lidé, a že jen s Bohem jde být dobrý!

A jak napsala Hwi, já věřící nejsem. ;-) A pokřtěn také nejsem.

28 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 22. listopadu 2008 v 20:34 | Reagovat

Drahý Ealerone, jsme lidé jak už jsi konečně zjistil...=0) Skus trochu zavzpomínat...Nikdy jhsi někomu nevyhuboval?? nebo někum nadávl???Nikdy jsi neřekl nic hrozného?? Nikdy jsi nelhal??? Nebo když už se odpoutám od slov neudělal nic špatného??? Co si myslíš o zákonech? a nemyslím tím jen desatero ale všeobecně zákony... víš že ikdyž jen trochu jedeš rychleji neš máš porušuješ zákon nebo když spolužákovi vezmeš tušku , nebo já nevim cokoli jen trochu neuděláš ak máš podle zákonu státem daného porušuješ ho a zasloužíš trest... buď peněžitý nebo vězení v některých státech a případech smrt....Víš mnoho lidí ateistů říká že je desatero nejlepší zákon co byl kdy vydán..ale má jednu chybu.. nikdo není schopný ho dodržovat...Já vjeřím Bohu  (prožívám sním každý den takovým způsobem že prostě vím že je nejde to popřít ..protože to co prožívám..)no a on řekl že když porušíš i jen malinkou část zasloužíš smrt..není to proto, že je krutý...ale protože je svatý...ale Bůh má řešení...kdysi v histori v různých národech asyřanů egypťanů atd...platilo porušení zákona =smrt. to si konec koncu přečteš v knihách na internetu..no a s Bohem to bylo stejně ..jenomže on nestojí o to aby lidi umírali .. nemůže zákon zrušit to by se rovnalo podrytí vlastní autority popření sve existence a své svatosti...proto ustanovil oběti ..slyšels o zástupné oběti? indiané to měli celkem časté ..i jiné kmeny to využívakli...místo viníka zemřel někdo jiný...v období starého zákona to byly zvířata .. beránek nebo býček či holoubata...pokaždé když zhřešili přinesli oběť aby oni nemuseli zemřít ...umíš si představit kolik zvířat padlo? byla to nedokonalá oběť.. Jedině co"očistí" člověka je zastupna obět bezhříchého člověka která by trvala prakticky pořád...když se obětovalo zvíře tak to max překryloten hřích ale neočistilo..No are problém kdo z lidí je bez hříchu? Kdo na světě neudělal nic špatného??Proto musel na zem Boží syn .. jediný bez hřichy človek jenž byl zároveň Bohem ale na zemi byl člověkem bez hříchu...Musel zemřít aby očistil lidi ale musel zmrtvychvstát by nad tím hříchem zvítězil.. tím pádem zvítezil i nad smrtí ..Problém je že ne každý to přijal ...Bůh nechce aby kdokoli zemřel ale když člověk nepříjme zastupnou oběť...Nemůžu tě přesvědčitr ani to nemám v plánu stojím jen na straně pravdy.. tím neříkám že já mám pravdu ..Bůh je pravda a proto jsem na jeho straně...

29 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 22. listopadu 2008 v 20:35 | Reagovat

a sory za ty dlouhé komentáře =0)

30 Ealeron Ealeron | 22. listopadu 2008 v 22:18 | Reagovat

Samozřejmě, že jsem říkal špatné věci, ale to hlavně, když jsem byl mladší. Čím jsem starší, tím víc si na to dávám pozor, protože pomlouvání nemám rád.

Je sice fajn, že píšeš tak dlouhé komentáře, ale tedy jak jsem to četl, tak jsem neviděl nějaký závěr nebo shrnutí :-) Možná jsem jen nečetl pozorně. Tak prosím to ještě napiš v nějakém shrnutí s jasným názorem.

Pokud to tedy chápu dobře, Ježíš přišel pro to, aby lidi očistil od hříchů svou obětí. A tedy lidé jsou teď všichni očištěni, i když dělají špatné věci? Tomu moc nerozumím.

31 Eliana Kawuloková Eliana Kawuloková | E-mail | Web | 22. listopadu 2008 v 22:35 | Reagovat

pokud příjmeš Ježíše Bůh očistí tvé hříchy, neznamená to že si teď můžež hřešit jak chceš a on ti to odpustí...Bůh nás vybízi abycho byli jako Ježíš ...na zemi nikdy nebudem uplně jako on ale máme se tomu blížit... a co se týče zhrnutí: odpovím ti veršem z bible Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.Římanům 6:23  Kdo čteš rozuměj...Pokud budeš chtít tomu porozumět porozumíš... stačí jen otevřít srdce...

32 chANNAch chANNAch | Web | 23. listopadu 2008 v 10:29 | Reagovat

Eleanor: Ale v Bibli se píše, že bychom mli ovládat i svůj sluch! Pokud nemáme být pomlouvači, nemáme 1. pomlouvat

                                       2.poslouchat pomluvy

Bůh chce, abychom plnili oboj, ale člověk to může zvládnout velice těžko. Satan je nebezpečný, je inteligentnější než my! Ale on je poražen Ježíšem! Ježíš je na naší straně!

Hmmmm s pánem Bohem.....

33 Lukark Wanderer Lukark Wanderer | Web | 27. prosince 2008 v 0:55 | Reagovat

Já věřim, protože vim, že mam na koho se obrátit, když nevim jak dál.Někoho, kdo bude vždycky se mnou...někoho, kdo mě neopustí, ať se se mnou stane cokoliv.

Já život beru jako dar, ale i jako hádanku. Žiju podle svýho nejčistějšího svědomí...nepotřebuju kostel, ani žádnou příručku...jdu svojí cestou, podle svých vlastních pravidel...mam svůj vlastní cíl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama