Plout na moři

11. října 2009 v 21:08 | Ealeron |  Deník, úvahy atd...
Opět z Kréty, začal jsem to jako báseň, ale pak jsem to změnil na jakousi filozofickou úvahu :-) Hlavně poslední (respektive předposlední) odstavec berte zčásti jako mou (dnešní) životní filozofii. :-) ale stále jsem ve věku, kdy v tom nemám pořádně jasno :-)

Plout na moři,
kolébat se na rukou
Poseidona, krále vod.

Dotýkat se hvězd,

nebeských bodů,
vedoucích k cíli tvé cesty.

Vyhlížet pevninu,
novou zemi,
kde máš najít způsob, řešení.

Konečné řešení, jak naplnit svůj osud. Osud, jenž je ve vesmírném prostoru znázorněn osou. Má dané hranice, není to prostá přímka. Avšak hranice jsou pohyblivé.
Osud protíná úsečku vedoucí z bodu zrození života do bodu jeho ukončení, po které ty kráčíš celý svůj život.
Hranice osudu a body úsečky života jsou spojeny a vytváří kosočtverec, který značí celý tvůj život. Spojnice pulzují (proto jsou hranice na ose pohyblivé), nepravidelně, podle svých potřeb. A tak ty nemůžeš svůj osud změnit, protože jsi to ty. A tys jen nevědoucí blázen, hrající si s myšlenkami, jež dostávají naplnění jen ve tvé mysli, ve tvé fantazii.
Proto ti říkám, poutníku: Zastav se a přestaň hledat. To řešení, které chceš nalézt a nenalézáš, máš totiž v sobě. Nech se unášet na vlnách času, buď klidný. Ponoř se k svému srdci, abys prozřel a pochopil, že nejsi na světě sám, že kolem tebe jsou další duše a srdce, stejní jako ty. A jsou to i duše nelidských objektů, ty, již tě drží při životě, ty, jež jsou okolo. Nesnaž se vyčnívat, vše jednou pomine, i ty. Ten čas, který máš, využij k tomu, abys dovedl (spolu s ostatními) svět k harmonii a všeobecné spokojenosti.
Směješ se tomu? Však uvidíš…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nim Nim | 12. října 2009 v 19:41 | Reagovat

Páni! To je MOC krásné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama