Studentí píší noviny - Ekologie

28. dubna 2010 v 23:52 | Ealeron |  Má tvorba
Tohle je snad kvalitnější článek než předchozí a mnohem radšibych byl, kdyby mi otiskli tenhle :-)


Příroda jako současnost, Země jako budoucnost.

Vážený pane prezidente,
chtěl bych se s Vámi podělit o svůj názor, o své vnímání celosvětového a současného problému, který je vám velice dobře znám, a to globální oteplování. Víte, stojím spíše mezi barikádami boje, který se s tímto tématem rozhořel, avšak v podstatě podávám vlajku vašim oponentům. Jak si to vysvětlit? Podporuji úsilí ekologistů pumpovat finance do vývoje prostředků šetrných k životnímu prostředí, do ochrany přírody atd. Proč? Jsem skeptik v jedné věci, Země bude jednou zničena, ať už přičiněním člověka nebo putováním času. Nevnímám boj proti globálnímu oteplování jako boj o budoucnost, nýbrž jako o současnost (To však neznamená, že tomu dávám menší váhu!). A jako současnost beru to, co vidím a cítím zrovna teď. A jedna z nejdůležitějších věcí, které tu na světě máme, je příroda. Krása přírody. Estetická kvalita i kvantita. Průvodce, přítel i nepřítel člověka od počátku. Zda-li existuje někdo, kdo by nenašel v přírodě něco, co mu dodává duševní uspokojení? I dnes je příroda duševní potřeba, bez které by život člověka byl nesmírně ochuzen. Samo vědomí existence takové nesmírné krásy ovlivňuje jedince, jeho morální hodnoty i "kvalitu" cítění.
Proto tedy má podpora, proto i souhlasím s nazýváním tohoto problému jako boj o globální oteplování. Protože mnoho lidí slyší jen na to, co ohrožuje je samé, s tím dokážou bojovat a "vzepřít se osudu". Pokud by se jednalo o problém samotné přírody a tak by to bylo i nazýváno, většina lidí by nad tím mávla rukou, však ono se to nějak vyřeší.
Jestli činnost člověka opravdu ovlivňuje Zemi tak zásadně, jak tvrdí ekologisté, je dobře, že se snažíme s tím něco dělat. Ale i kdyby na celkové "fungování" Země neměla vliv, i přesto si myslím, že je nanejvýše ušlechtilé snažit se zachránit, zachovat a úplně nejlépe rozšířit dokonalost, které říkáme příroda, protože ta lidskou aktivitou očividně strádá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama