Studenti píší noviny - studentské volby

28. dubna 2010 v 23:48 | Ealeron |  Má tvorba
Tak tenhle článek mi otiskli v rámci projektu MF Dnes v novinách, ale moc hrdý na to nejsem, protože kromě nápadu to stojí opravdu za houby :-) Hrozné zpracování, nedostatek argumentů atd..

Dětská politika


V poslední době pozoruji v české politice tendence, které se vyznačují jistým návratem "našich vládnoucích" do dětských let. S obrovskou dávkou sebevědomí, téměř až hrdostí, se zvláštně projevují a nejspíše si doopravdy myslí, že jim to pomůže. (Bez odpovědi nechám to, jestli jim to doopravdy nepomáhá, jelikož moc nevím, podle čeho se průměrný český občan rozhoduje.)
    Tak tedy přemýšlejte se mnou. V dětské psychice můžeme najít spoustu výrazných vlastností, které převládají u velké části dětí předškolního a školního věku. Je to zcela normální, ale přirozeně se člověk takových vlastností postupem věku zbavuje (většinou nechtěně), nebo je zušlechťuje. Samozřejmě u některých je to škoda, u jiných můžeme být jen rádi. Matička příroda (nebo Bůh, chcete li) ví, že kdyby lidé zůstali dětmi, nebyl by možný přirozený vývoj.
     Začněme s těmi "negativními". Děti často mění své postoje a to většinou v závislosti na tom, jak je to pro ně výhodné, co jim to přinese. To samé platí i o kamarádech. Mohou si to dovolit, jelikož v jejich věku se nějaká nenávist atd. rychle zapomíná. Pokud se tedy zaměřím na českou politiku, nemohl jsem si v posledních letech nevšimnout např. pana primátora Béma a jeho čachrování ohledně názoru na Blob mistra Kaplického, za kteréžto dostával nemístné částky od našich milých lobistů. Dále bychom sem mohli přizvat také pány Melčáka a Pohanku a dalších příkladů by bylo zajisté mnoho. Obecně můžeme říci, že tu největší roli hrají peníze (Vím, ohrané, ale skutečné).
     Další velmi častá věc u dětí je chování, do kterého můžeme zahrnout pomlouvání, skrývání úmyslů, odvádění pozornosti k jiným věcem, aby nedostali výprask
Další velmi častá (a trochu podobná) věc u dětí je různé chování v různých prostředí, ať už mluvíme o pomlouvání a naopak kamarádskému chování, opět za účelem získání. Toho je politika (možná i světová) plná.
     A nakonec nejvýraznější prvek. Zkombinujeme dvě "pozitivní" a jednu "negativní" vlastnost, a to hravost, vtip a jakousi dětskou prudkou nesnášenlivost (Která ale naštěstí většinou rychle mizí.). Tuto kombinaci naši politici "umně" zvládají v boji proti svým "nepřátelům" z protější strany. Bohužel, vtipy jsou hloupé, urážlivé, neinteligentní a v občanu vzbuzují spíše lítost, že se nenajde někdo, když už nic, tak aspoň vtipnější. Je sice pěkné, že se ČSSD namáhala vytvořit deskovou hru, kam zakomponovala nejvýraznější osobnosti ostatních stran, ale nutno si přiznat, že by tuto námahu mohli věnovat spíše jiným problémům, trochu důležitějším. Takovéhle směšné handrkování přivádí člověka jen k povzdechu a cítí se jako v nějaké frašce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama